Захист двигуна і підкапотного простору

Так склалося, що дуже необхідний і важливий захист для двигуна автомобіля практично ніким із виробників у початковій комплектації не передбачається. Чому практично? Тому що на деяких фольксвагенах і шкодах пластикові захисні конструкції є. Але це більше виняток, ніж правило.

Яким чином може бути організовано захист моторного відсіку, які потрібні для цього кріплення та інші нюанси існують, а також як зробити захист двигуна розглянемо далі в матеріалі.


Захист картера двигуна: види, призначення

Часто наші клієнти запитують:

  • що таке картер?
  • які є види?
  • де він знаходиться?
  • з яких деталей складається?
  • до чого призводить його пробиття або пошкодження?
  • чому не можна їздити без захисту для картера?
  • яка ціна може бути на таке замовлення (монтаж, установка та ін.)

Щоб попередити ці ж питання з вашого боку, відповімо на все відразу.

Картером називають коробчату деталь корпусу, яка створює опору робочим деталям, захищає двигун (іноді ще й зчеплення, і додатково коробку передач) від бруду, пилу, ударів. Особливо такий захист для двигуна потрібен тим, для кого при їзді більш ніж звичне бездоріжжя.

Якщо картер звичайний, масло в ньому по стінках буде стікати просто самопливом. Машина гоночного типу або позашляховик мають у двс «сухий картер». У такому варіанті масло в піддон не стікає, а відкачується в маслоприймач, який розташовується або на картері зовні, або ж біля двигуна.

Використання сухого картера дає можливість запобігти під час крену або ж будь-якому динамічному навантаженню на транспорт розливу оливи і її спінюванню. Виходить, що за такого варіанту навіть за великого розгону та інших навантажень змащення двигуну забезпечується достатнє.


Купити захист двигуна для машини

Захистом для автодвигуна називають такий пристрій, який запобігає його пошкодженню. Елементи такої конструкції можуть бути різноманітними, наприклад:

  • кожухи, що захищають від пошкоджень, води, бруду;
  • системи, що контролюють температури, відключають двигун у разі перегріву;
  • масляні системи та фільтри, що захищають від небезпечних можливим пошкодженням деталей;
  • системи аварійного плану, які сигналізують про критичні стани, про несправності.

Тобто, якщо говорити, що придбано захист для двигуна автомобіля (ДВЗ) з металу, це буде занадто загальним визначенням. І види є різні, і типи матеріалів.

Якщо ж точніше, то для цього можуть бути використані:

  • сталь у 2 мм завтовшки (пластичний матеріал відмінно рихтується, а такої товщини його для захисту більш ніж достатньо);
  • сталь 3 мм завтовшки (більш «важкий» варіант захисту необхідний позашляховикам);
  • більш презентабельна і естетична нержавіюча сталь, яка стійка до корозії, але такий захист піддону вимагає значних зусиль при приведенні в порядок;
  • алюміній, захист під двигун з якого жорсткіший, ніж сталевий;
  • титан, який переваги всіх перерахованих вище матеріалів об'єднує, але виходить найдорожчим.

Вибрати необхідні елементи, замовити відповідні комплектуючі з нашою допомогою не проблема. Але недостатньо, щоб був тільки придбаний якісний захист піддону картера, встановлення його теж має величезне значення.

Наприклад, щоб надійно тримався на місці монтажу захист моторного відсіку, кріплення повинні бути відповідними.

Так, якщо захист під двигун виготовлено з композиту або металу, кріпити його пластиком навряд чи буде вдалою ідеєю. Потрібно буде підбирати відповідні матеріали, більш жорсткі, міцні. І схожих нюансів теж досить багато.


Захист піддона: замовлення

Для захисту двигуна використовується свого роду піддон. Виготовлений він з різноманітних матеріалів, будова, форма має різну. Зазвичай його рекомендують обов'язково встановлювати на позашляховики і авто з низько розташованим кліренсом для більш безпечного використання транспорту в екстремальних поїздках і не тільки. Так що замовити його буде зовсім не зайвим.

Оформити покупку нескладно. Все на сайті зрозуміло, а якщо виникають складнощі, можна звернутися до консультантів. Забрати піддон та інші комплектуючі можна самостійно, а якщо це незручно, передбачено варіант оформлення виклику кур'єра Нової пошти та інші зручні способи доставки (за попередньою домовленістю).


Захист мотора: ціна

Точніше вартість конструкції, яка захищатиме мотор від бруду і пошкоджень, можна дізнатися під час звернення до сервісу. Багато є нюансів, від яких залежить підсумковий цінник.

Наприклад, захист мотора може бути виробництва нашої країни, США, Німеччини тощо. Виробників дуже багато. І кожен ставить свою ціну. Але найбільше залежить вона від того, що саме закриватиме захист, які форми, розміри матиме, а також зі Standart або Premium матеріалу буде виготовлений.

Скільки коштуватиме захист моторного відсіку, залежить від витраченого часу, від кількості використовуваних елементів, від наявності/відсутності балок, складності основних і додаткових робіт. Дізнатися приблизну ціну попередньо можна у консультантів. Звертайтеся!


Купити захист картера: монтаж

Після придбання захисту, належить його монтаж. Опишемо основні етапи виконання, щоб було зрозуміліше, в чому полягатимуть роботи:

  1. Підготовка
    Полягає в перевірці наявності всіх деталей, кріплень до них. Також проводиться підбір інструментів (підставки, домкрат, викрутки, ключі).
  2. Підняття машини.
    За допомогою домкрата авто спереду потрібно підняти і встановити для безпеки на підставки.
  3. Якщо є попередній захист, його потрібно зняти, відкрутивши елементи кріплень.
  4. До місця для встановлення прикласти і закріпити елементами за інструкцією новий захист.
  5. Перевірити надійність кріплень, переконатися, що все акуратно, що після встановлення немає перешкод для інших компонентів.
  6. Опустити авто на землю.
  7. Провести тест-драйв. Має бути впевненість, що захист правильно працює, що не викликає шуму.

Лише захист, встановлений за правилами, буде ефективним. У такому питанні не варто економити. Звісно, надійніше буде, якщо і обирати модель, і монтувати її будуть майстри.


Захист для двигуна авто: як зробити своїми руками

Якщо немає можливості звернутися до сервісу, але є деякі навички, необхідні матеріали та інструменти, скористайтеся підказками і зробіть захист двигуна самостійно. Інструкція наступна:

  1. Підберіть матеріал. Особливості різних варіантів описані вище.
  2. Підготуйте інструменти (болгарка, дриль, картони для шаблонів, шайби, болти).
  3. Створіть на картоні шаблон за формою планованого захисту. Для цього попередньо виміряйте простір для його монтажу біля двигуна.
  4. На шаблоні відзначте місця для отворів під дренаж масла, для розташування кріплень.
  5. Болгаркою або іншим спецінструментом виріжте з металу за шаблоном лист.
  6. На верстаті або молотком за допомогою затискачів зробіть по листу відповідно до вигинів днища машини вигини.
  7. Під пробку зливу і для кріплень виконайте необхідну кількість отворів.
  8. Краї зачистіть.
  9. Пофарбуйте фарбою з антикорозійним ефектом.
  10. Авто підніміть на домкраті. Закріпіть болтами і кріпленнями під двигуном захист. Зверніть увагу на отвори, які вже існують у кузові.

Такий захист двигуна і трансмісії від більшості пошкоджень у дорозі цілком придатний.

Впевнені, з інформацією, викладеною в цьому матеріалі, стало простіше розібратися, як саме своїми руками робиться захист двигуна. Але ще раз акцентуємо. У разі виникнення складнощів, краще звертайтеся в сервіс. Фахівці, звісно, зроблять все якісніше, ніж новачки.

Читайте також: Как купить запчасти по VIN-коду автомобиля?