Навіть незначне забруднення скла погіршує огляд для водія. Тому, незалежно від сезону і погоди, необхідно очищати скло. Щоб вирішувати таку задачу прямо на ходу, в автомобілі встановлено спеціальну систему, що включає склоочисники і бачок, куди ллють рідину для омивача.
Ось тільки використовувати для такої мети звичайну воду і побутовий засіб для чищення не рекомендується. На стеклах будуть розводи, не всі забруднення змиються, а сама система може швидко вийти з ладу. Найкраще з брудом впорається спеціальний омивач лобового скла. Такий засіб дасть змогу тримати скло, а також фари в чистоті за будь-яких погодних умов.
Навіщо потрібен омивач скла для автомобіля?
Мийний засіб для скла виробляють на основі води, спирту і поверхнево активних речовин (ПАР). Влітку така рідина чиститиме і швидко випаровуватиметься, не залишаючи плям. А взимку не перетвориться на лід, здатний зруйнувати систему омивача. Так що кожен автовласник має купити омивач скла для своєї машини.
Омивайка прибере пил, бруд, пташиний послід, сліди від мошок та інше сміття зі скла. Все це можливо буквально за пару впорскувань і помахів двірниками. Але для цього правильно вибирайте рідину для скла авто.
Перед покупкою слід звернути увагу на такі важливі моменти як:
- склад;
- запах;
- температура замерзання;
- упаковка.
Засіб для очищення скла, як і антифриз можна купити в інтернет-магазині ТАКАР. У каталозі сайту ви знайдете не тільки автозапчастини, а й усі необхідні аксесуари, а також будь-яку автохімію для догляду за своїм транспортним засобом.
Різновиди омивачів скла
Купити омивач скла авто можна двох видів:
Будь-який з них, крім дистильованої води, містить спирт (етиловий, ізопропіловий, метиловий). Відмінності можуть бути в концентрації спиртів, їхньому типі, а також у складі мийних засобів і кольорі забарвлення.
Зимові та літні рідини
Літня рідина для омивача призначена, щоб використовувати в той період, коли відсутні морози. У такому засобі відсоток спирту на рівні 3-5%. Купити літній омивач скла слід для змивання жирного нальоту, смол, засохлих комах та іншого бруду. Омивайка розрахована для літа слабо піниться, приємно пахне, добре прибирає будь-який бруд. Такі рідини, виробники забарвлюють, як правило, в яскраві кольори (рожевий, жовтий, салатовий).
Зимова рідина для омивача потрібна, коли на вулиці морози. Щоб не дати змогу замерзнути воді в системі, її основу на 20% становить спирт. При цьому мийна здатність слабша. Такий антиобморожувач має різкий і важкий запах, який намагаються приховати за ароматизаторами.
Купити омивач скла зимовий слід ще до перших морозів. А чим вони сильніші у вашому регіоні, тим більш концентрованою має бути рідина. На упаковці, для цієї мети, вказують температуру, за якої вона не замерзне (наприклад, -15C, -20C, -35C). Відрізняє зимовий омивач від літнього, і колір, він найчастіше синій або темно-зелений.
Обираючи омивач для лобового скла, звертайте увагу на температуру замерзання, об'єм і його концентрацію. У великих каністрах продають готовий склад до застосування, а в маленьких пляшках концентрат.
Концентрати та готові суміші
Повністю готовий омивач ви просто берете і заливаєте в бачок без зайвої метушні. Такий варіант обирають жінки і ті, хто звик тільки експлуатувати авто. Концентрат омивача дасть змогу самостійно змішувати діючу речовину з водою і отримати оптимальну пропорцію. Залежно від ступеня забруднення і навколишньої температури ви можете регулювати міцність засобу. Якщо передбачається сильний мороз можна робити рідину проти замерзання більш стійкою до мінусової температури.
Як вибрати якісний омивач скла?
Рідина для омивача безумовно має бути якісною, але також і безпечною. Тому варто обирати ті засоби, які:
- базуються на етанолі;
- без різкого запаху;
- не містять шкідливих речовин.
Щоб чистка скла автомобіля відбувалася без алергічних реакцій, вибирайте засоби без алергенів. Простежте за тим, щоб у складі не було метилового спирту (метанол). Така чистяча рідина буде недорогою, але її випаровування негативно впливають на дихальну систему, очі, мозок. Також деякі, дуже бюджетні засоби, можуть завдавати шкоди елементам кузова або ущільнювачам.
Краще купити омивач лобового скла, на етикетці якого позначена сертифікація PZH. Це означатиме, що в його складі точно відсутні будь-які шкідливі речовини. Вибираючи рідину для зимової експлуатації звертайте увагу на стійкість до замерзання.
Якість омивача скла можна оцінити за ефективністю. Засіб повинен:
- видаляти забруднення з поверхні та знежирювати її;
- не залишати розводів і плям;
- не вступати в реакцію з системою омивача;
- захищати гумки склоочисника від зносу;
- не завдавати шкоди деталям кузова і здоров'ю людини.
Огляд популярних омивачів скла на ринку
На ринку України користуються попитом засоби для омивача скла і фар від таких брендів:
- Helpix;
- Turtle wax;
- Liqui Moly;
- HEPU;
- Wynn's;
- NOWAX;
- STARLINE;
- K2;
- VIPOIL;
- Voin;
- Axxis.
Якщо купити омивач скла в Україні одного з таких виробників, скло вашого авто автомобіля буде чистим без шкоди для здоров'я. Ці та інші засоби ви можете придбати на сайті TAKAR у зручному для себе фасуванні.
Як правильно заливати омивач у бачок?
Щоб залити омивач, слід відкрити капот і зняти маленьку кришку з горловини бачка омивайки (вона, як правило, синього кольору). Заливати слід порційно і регулярно. Обсяг системи різний (у середньому 4 л). Темп, в якому витрачається рідина, у кожного свій. Коли є омивач для фар, то витрата відбувається швидше.
Заливайте рідину майже до повного бачка (на 2-3 см нижче верху горловини).
Восени, коли наближаються морози, а у вас у бачку знаходиться літній омивач, заливати слід потроху. Це дасть змогу розбавити омивач зимовою незамерзайкою, на випадок невеликих морозів.