Зима для автовласників готує багато випробувань. Проблематичний запуск двигуна і знижений у плані ефективності акумулятор найпоширеніші з них. Тому підігрів двигуна взимку можна вважати актуальним для сильних морозів вирішенням ситуації.
Розглянемо докладно, як і навіщо підігрівати двигун взимку.
Навіщо потрібно прогрівати двигун взимку
Двигун, що запускається в холоді, споживає більше палива за обсягом. При цьому шляхом підігріву рідини для охолодження і мастила виходить поліпшити роботу двигуна, знизити, в результаті цього, витрати палива.
Чи потрібно прогрівати двигун взимку? Виходить, що не просто потрібен, а необхідний, якщо є бажання його працездатність зберегти довше.
Як працює підігрів двигуна
Здійснюють підігрів для двигуна передпускові нагрівачі. Вони можуть працювати від електромережі, а можуть бути на автопаливі. Електромоделі, зазвичай, встановлюють в охолоджувальну систему, де вони підігрівають рідину, а та підігріває двигун.
Підігрівачі автономні універсальніші, бо роботу можуть здійснювати в будь-яких місцях. З їхньою допомогою не тільки двигун прогріти можна, але навіть і салон, що, природно, робить набагато комфортнішими поїздки.
Зазначимо також, що більшість пропонованих пристроїв передбачають віддалене управління за допомогою спец.додатку на смартфоні.
Коли варто прогрівати акумулятор
Прогрів акумулятора взимку проводиться при температурі -15 і нижче. Ці умови ускладнюють запуск для двигуна, тому що близько 50% ємності в акумулятора «втрачається».
Чи потрібен прогрів акумулятора в таких умовах? Природно! Лише завдяки цьому вийде підтримати оптимальність температури батареї, зберегти її працездатність, продовжити службу.
Важливо підігрівати авто, невикористовувані тривалий час. Також необхідно це для тих, що залишаються на стоянку на вулиці. Якщо мова про дизелі, захід взагалі може вважатися обов'язковим, тому що холодний, остиглий акумулятор помітно знижує в плані ефективності дію свічок розжарювання.
Як прогрів допомагає в умовах сильних морозів
З системою підігріву можна уникнути негативного впливу на механічні вузли, на електроніку конденсату. Також, загалом, можна мінімізувати зношування більшості деталей, знизити (дуже помітно) витрати палива.
Тобто міру цю дуже важливо вживати. Причому, робити це треба своєчасно.
Рекомендації щодо прогрівання двигуна та акумулятора
За холодного клімату подбати про прогрів акумулятора і двигуна важливо особливо.
Рекомендації щодо цього даються такі:
- Використовуйте підігрівачі з категорії передпускових. До них належать:
- електропідігрівач двигуна, які ставляться в охолоджувальну систему або в блок двигуна. Вмикати треба до поїздки за годину (іноді за три, якщо мороз дуже сильний);
- повітряний або автономний підігрівач. - Проводьте прогрів акумулятора. Для цього можуть бути використані:
- з метою утримання тепла чохли для утеплення;
- нагрівальні спецелементи, які підключаються до зовнішнього живлення або акумулятора.
Врахуйте, що при морозах ємність акумулятора втрачається швидше, тому заряд потрібен максимальний. - Масло підбирайте потрібної в'язкості (для холодів оптимальні 5W-30 або 0W-30). Так мінімізується навантаження на стартер.
- Перевіряйте свічки і запалювання, і розжарювання;
- Паливо беріть виключно якісне.
- Стартер запускайте з перервою в 15 сек.
- Авто тримайте в теплі або застосовуйте для нього чохли, щоб мінімізувати охолодження акумулятора і двигуна.
Рекомендації нескладні. Але дотримуючись їх, виходить підвищити надійність запуску транспорту в морози і попередити дорогі ремонтні роботи.
Звісно, щоб ефективність систем підігріву була максимальною, необхідно тримати на контролі рівень рідини для охолодження і взагалі за станом акумулятора стежити.
Читайте також: Чому важливо перевірити гальмівну систему перед зимою?