Вкрай рідко трапляється, щоб зима прийшла в Україну відповідно до календаря. Трапляються і хуртовини, і тривалі снігопади, і тріскучі морози, і аномальні відлиги, після яких на дорогах запанує ожеледиця. До таких погодних катаклізмів автомобілісту варто готуватися заздалегідь. Серед інших турбот з підготовки до сезону є і така, як знайти для свого авто найкращий зимовий омивач скла.
Що потрібно від надійного зимового очищувача лобового скла
Складаючи перелік властивостей, якими повинна володіти антикригова рідина для автомобіля, насамперед називають морозостійкість. Саме ця властивість зробить по-справжньому ефективним зимовий очищувач скла. Інакше яка користь від інструменту, яким не можна скористатися тоді, коли він потрібен?

Якими якостями відрізняються найкращі засоби для морозів, призначені очищати лобове скло автомобіля:
- не несуть небезпеки для здоров'я людини;
- гарантують, що при падінні температури склоомивач продовжить працювати бездоганно;
- усувають забруднення швидко, підтримують чистоту, не залишають каламутних плям, розводів;
- не дозволять поширитися обмерзання, яке утрудняє водієві огляд;
- позбавлять форсунки і шланги склоомивача загрози вапнування;
- не завдадуть шкоди цілісності гумових і пластикових деталей, не зашкодять лаку, а також не пошкодять їх.
Для більшості автомобілістів також важливо, щоб омивач скла був не надто дорогим.
Що являє собою омивна рідина для зими
Щоб скласти для себе якісь критерії вибору рідини для омивача, варто уявляти, з чого її роблять, в якому вигляді випускають і для яких умов експлуатації призначають. У будь-якому омивачі для автомобіля в холодну пору року виявляємо спирт, дистильовану воду та ароматизатори. Для автомобіліста особливо важливо, яким із чотирьох спиртів скористався виробник:
- Ізопропілом. Набув найбільшого поширення, тому що безпечний і ефективний, недорогий. Специфічного різкого запаху виробники позбавляються за допомогою спеціальних добавок.
- Метанолом. Сильний запах попереджає, що цей спирт токсичний, отруйний, здатний завдати сильної шкоди серцю, судинам, нервовій системі. Через дешевизну недобросовісні виробники продовжують використовувати метанол, як правило, не вказуючи цього. Тому варто з побоюванням сприймати пропозиції купити склоочисник невідомого складу задешево.
- Етанолом. Позбавлений неприємного запаху, безпечний, ефективний, використовується для виробництва алкогольних напоїв. Дорогий.
- Біоетанолом. Найдорожча основа для отримання омивача скла. Серед автомобілістів поширена небезпідставна думка, що виготовити такий омивач можна і самостійно. Досить змішати етиловий спирт або горілку з поверхнево активними речовинами (ПАР).
Розрізняють зимові склоомивачі також за температурою замерзання і концентрацією (процентним вмістом спирту). Омивач скла випускають або у вигляді концентрату, який потрібно розбавляти водою, або вже готовим до застосування.
Чому не варто користуватися літнім омивачем взимку, а зимовим - влітку
Порівняння зимових склоочисників з літніми дає змогу відразу побачити ключову відмінність. У зимових вміст спирту значно вищий. Це викликано тим, що за низьких температур спирт не дає омивальній рідині замерзнути, зберігає її експлуатаційні характеристики. Незамерзайка не дасть обмерзнути склу, прибере з його поверхні навіть сильне забруднення. Літньому склоомивачу складно зберегти свої властивості навіть за температур, близьких до нульової. Тому поради щодо вибору зимового омивача, як правило, містять пропозицію починати його використовувати з настанням осіннього похолодання.
Коли починається літній сезон, деякі автомобілісти не поспішають відмовлятися від зимового склоомивача і продовжують його використовувати. Зазначимо, що в спекотну погоду випаровування спирту посилюється. Дихати парами склоомивача навряд чи корисно для здоров'я, яким би безпечним не зробив його виробник. Розсудливіше користуватися продуктами, спеціально призначеними для спекотного літа. У них вміст спирту набагато нижчий. Але для функціонального призначення - цілком достатній.
Як вибрати зимовий омивач для скла

Велика кількість пропозицій на ринку здатна повалити автомобіліста в ступор: потрібен омивач скла, зимовий який краще купити, якого бренду, з яким складом.
Використовуємо кілька критеріїв, коли потрібно вирішити, як вибрати склоомивач для зими:
- за яких температур доведеться здійснювати поїздки;
- наскільки ймовірним є різке похолодання, коли стовпчик термометра опуститься значно нижче звичайного рівня. І як довго тривають такі періоди;
- які компоненти використовував виробник, яку загрозу вони можуть становити для здоров'я;
- наскільки ефективно діє той чи інший засіб, як його оцінюють експерти, автолюбителі на форумах, знайомі;
- наскільки ціна відрізняється від середніх показників, чи є прийнятною;
- чи віддаєте перевагу застосуванню готового або самостійному розведенню концентрату. Використання концентрату зручне тим, що залишок завжди можна долити;
- якого об'єму, форми має бути тара, щоб було зручно зберігати і користуватися.
Шлях простіший - знаходимо надійного продавця, який продає омивач скла. Вказуємо, що потрібен зимовий. Звужуємо діапазон пошуку, вибираючи температуру, за якої стане замерзати, ємність тари, тип (концентрат, готовий до застосування), аромат, бренд.
Віддаєте перевагу купувати не в інтернет-магазинах або довелося здійснювати покупку терміново? Можна самостійно оцінити, наскільки якісний пропонують склоомивач. Використовуйте кілька простих прийомів:
- кілька разів струсіть ємність. Коли відкриєте, зверху виявиться піна. Якщо шар тримається довго, отже, в омивачі достатньо ПАР;
- вивчіть етикетку, як наклеєна, які дані містить. Мінімум - це наявність відомостей про виробника, обсяг тари, температурний режим і правила застосування, компоненти;
- переконайтеся, що ємністю зручно маніпулювати, що вона міцна, герметична.
Вибір омивача скла для зими вимагає відповідального підходу. Інакше зіткнетеся з украй неприємними проблемами.
Український рейтинг зимових омивачів скла
Для України непросто скласти ТОП зимових склоочисників. На популярному агрегаторі hotline представлена незначна кількість продавців. Що стосується великих магазинів, які торгують автозапчастинами, то складені ними рейтинги певною мірою формуються під впливом постачальників.
Якщо орієнтуватися на відомі бренди, то в Україні найбільшим попитом користуються концентрати зимових склоомивачів від Liqui Moly і Shell. Коли розглядаємо переваги більшості українських автомобілістів, то на перший план виходять продукти, які заведено відносити до бюджетних. Такі виробляються Starline, Vipoil, Vitol, Axxis. Українські автомобілісти, як правило, вибирають недорогі омивачі скла. Враховують, що в різних регіонах країни температурний режим може відрізнятися досить помітно.

Це варто брати до уваги, якщо плануєте далекі поїздки. Інакше нічний заморозок у Карпатах або на Слобожанщині змусить займатися прогріванням незамерзайки.
Читайте також: Як зберегти авто в хорошому стані в сильні морози