Огляд літньої гуми 2025: які моделі обрати?

Для кожного автомобіліста в Україні закінчення зимового сезону означає, що наближаються клопоти з «перевзуванням» коліс. Усі чекають, як скоро можна буде поміняти гуму на літню. Ті, хто збирається купити новий комплект покришок, вивчають різноманітні рейтинги, в яких розглядаються найкращі шини на літо 2025 року. Підшукують оптимальні варіанти для тих умов, в яких належить експлуатувати авто.

Рейтинг найкращих моделей літньої гуми

Автомобільні шини на стелажі

Підбираєте для автомобіля шини, варто орієнтуватися як на ТОП-списки загального характеру, так і на рейтинги, складені для конкретного типу машин. Які моделі безумовно заслуговують на те, щоб їх включили до рейтингу літніх шин 2025 року:

  1. Перші позиції посідають продукти фінського виробника, які заведено відносити до преміальних - Nokian Tyres Nordman SZ, Nokian Tyres Powerproof 1, Nokian Tyres Wetrproof 1, Nokian Tyres Hakka Blue 3, Nokian Hakka Green 3. Характеризуються як м'які, негучні, ефективні під час гальмування
  2. Для преміум-сегмента призначаються покришки Michelin Pilot Sport Cup 2, Michelin Pilot Sport 4 S. Повністю оцінити їхні переваги дає змогу екстрене гальмування.
  3. Італо-китайські продукти Pirelli Cinturato P1 Verde, Pirelli Cinturato HS CN12, Pirelli P Zero Trofeo RS характеризуються як досить пристосовані для українських доріг. І з колії успішно вийдуть, і круті повороти проходять без проблем.
  4. Goodyear Eagle F1 Asymmetric дають змогу впевнено керувати авто і на сухій, і на мокрій дорозі. Чудово зчіплюються з дорожньою поверхнею, особливо не шумлять.
  5. Continental PremiumContact 7 чіпко тримаються на дорозі, впевнено проходять повороти, забезпечують м'який і малошумний хід.
  6. Dunlop SP Touring R1. Відзначається зносостійкість. Змінна жорсткість протектора дозволяє впевнено маневрувати.
  7. Недорогі тихі Yokogama Bluearth ES32 демонструють середню жорсткість і зносостійкість.
  8. Створені японськими технологами Bridgestone Turanza T005 призначаються для шосе. Економічно витрачають паливо. А ось у колії поводяться не дуже впевнено.
  9. Корейські Hankook Kinergy ECO2 відносять до середнього класу. Довговічні, надійні на будь-якій дорозі.
  10. Бюджетні Nexen Nblue HD Plus можуть здивувати - вони тихі, чудово підходять для поїздок містом. На путівці потрібно бути уважним, щоб не пробуксовували.

Характеристики гуми, які важливі для літа

Щоб огляд літньої гуми-2025 приніс автомобілісту реальну користь і допоміг вибрати оптимальні шини, варто уявляти, до якого типу вони мають належати. Покришки бувають:

  • універсальними. Здатні забезпечити належний комфорт на сухій дорозі і під час дощу, на путівцях (якщо вони не надто розбиті) за рахунок того, що на протекторі багато канавок різної ширини, поздовжніх і поперечних;
  • екологічними (економічними). Знижений опір коченню знижує витрату палива. Жорстка гума служить довго, але комфорту в поїздках не надасть і зчіплюється з дорогою гірше за м'яку;
  • комфортними. Заради м'якого ходу доводиться жертвувати зносостійкістю і надійністю зчеплення на сухій дорозі;
  • дощовими. Гарні для регіону, де дороги влітку подовгу залишаються мокрими. «Ялинки» протектора, які утворюються перетином глибоких поздовжніх канавок діагональними або поперечними, чудово відводять воду. На сухих дорогах - надійні, але зношуються швидше;
  • посиленими. Зміцнений каркас, боковини додатково посилені кордом, тому впевнено ходять по бездоріжжю і під великими навантаженнями. За збільшену через це вагу доводиться розплачуватися зниженням комфорту, підвищеним шумом і збільшеною витратою палива;
  • позашляховими. Великі блоки протектора заходять на боковини, широкі канавки - це дає можливість впевнено триматися на бездоріжжі;
  • спортивними. Щоб їздити швидко і маневрено, різко гальмувати, протектор роблять жорсткішим, профіль боковини - нижчим, канавки - вузькими, блоки - відносно великими. На бездоріжжя краще не виїжджати, якщо в маркуванні літніх шин присутні позначення Sport або HP.

Літнім шинам, порівняно із зимовими, властиві більша жорсткість, пристосованість до поїздок по сухому асфальту. Це базові характеристики, які кожен автомобіліст доповнює при виборі літньої гуми такими, що найбільшою мірою відповідають:

  • типу авто;
  • умовам експлуатації;
  • манері водити;
  • бюджету, який заплановано на покупку.

Різниця між бюджетними і преміальними моделями

Суперечка, яка літня гума краща, виявиться безглуздою, якщо не уточнити, які моделі належить купити - преміальні або бюджетні. Якщо порівнювати представників цих сегментів, то різниця проявляється за сімома основними параметрами:

  1. Скільки доведеться витратити на покупку.
  2. Як довго прослужать.
  3. Наскільки економічні
  4. Наскільки комфортно перебувати в машині під час поїздок.
  5. Наскільки м'який хід.
  6. Як реагують на натискання гальмівної педалі.
  7. Як протистоять аквапланінгу.

Бюджетні моделі видаються кращими тільки за першим параметром. Купівля літніх шин преміального сегмента дає змогу керувати автомобілем з більшим комфортом, безпечніше. І надовго відкласти вирішення проблеми заміни гуми.

Як вибрати гуму за типом автомобіля

Шини

Переглядаєте ТОП літніх шин 2025 року, щоб знайти оптимальний варіант для свого типу автомобіля, скористайтеся загальними рекомендаціями:

  • їздите містом на універсалі, хетчбеку, сімейному седані або мінівені - обирайте покришки універсальні або екологічні, або комфортні. Хочете забезпечити підвищену безпеку - дощові;
  • для спортивного авто підходять однойменні шини і дощові;
  • позашляховики, кросовери виробники оснащують гумою з маркуванням SUV. Про те, що гуму потрібно ставити на такі моделі автомобілів, свідчать також позначення Cross, Mud, 4х4 тощо;
  • водите мікроавтобус, фургон, перевозите пасажирів і чималі обсяги багажу - оснастіть його комерційними покришками. Вони маркуються як Business, Cargo, Van.

На мікроавтобуси і фургони не варто ставити шини, призначені для позашляховиків і легкових авто. Вони не розраховані на експлуатацію з високими навантаженнями, швидко зносяться. Тому потрібно дивитися, яке навантаження допускається. Легкова гума на позашляховику також недовго прослужить. Їй не під силу впоратися з великою масою, вибиратися з ям.

На комерційних шинах на легковому автомобілі не розженешся, їх призначають для швидкостей до 170 км/год. Тому не завадить глянути, який індекс швидкості, якщо віддаєте перевагу швидкій їзді, щоб потім не палити даремно гуму.

Покришки з маркуванням SUV (або аналогічним) хіба що привернуть увагу до легкового авто, але обійдуться власнику дорожче за звичайні.

Рекомендації з догляду за літньою гумою

Виробники шин зазвичай вказують, через скільки років їх належить замінити. Щоб не довелося цього робити набагато раніше:

  • частіше поглядайте на датчик тиску в шинах. Заміряйте тиск хоча б раз на місяць. Робити це слід не раніше, ніж через дві години після поїздки. При завищеному значенні тиску зменшується площа покришки, яка контактує з дорогою. При заниженому - зростає схильність до аквапланування;
  • тримайте шини в чистоті;
  • вчасно міняйте вентилі, ковпачки. Частіше перевіряйте, в якому вони стані;
  • контролюйте, наскільки зносився протектор, чи рівномірно;
  • міняйте покришки місцями. Проїхали 5 000 - 8 000 км, переставте шини з передньої осі на задню і навпаки. Так досягнете більш рівномірного зносу;
  • стежте за станом підвіски;
  • постарайтеся їздити акуратніше.

Дотримуйтесь цих простих правил, тоді літня гума протримається довше. А час, витрачений на підбір оптимального варіанту шин, і гроші, сплачені на їх купівлю, будуть витрачені з користю.

Читайте також: Антикорозійна обробка: чи потрібно робити навесні?