Їздити на брудному автомобілі шкодить репутації. Та й задоволення не приносить. Тому миття автомобіля влітку в Україні стає дуже затребуваною послугою. Багато автомобілістів мають можливості й надають перевагу миттю машини самостійно. Проте нерідко трапляється, що миття та подальше сушіння не обходяться без розводів і подряпин. Розглянемо, чому це трапляється, які секрети допомагають утримувати авто в чистоті та продовжувати життя лакофарбовим покриттям (ЛФП), склу.
Як помити машину без розводів

Помили авто, волога висохла, а по капоту, крилам пішли розводи. Витратили на миття час і гроші, але результат не влаштовує. Щоб цього не допустити, спершу треба розібратися, чому могли з’явитися розводи:
- Використовували надто жорстку воду, що містить багато мінеральних речовин. Волога висохла, вони осіли на поверхні.
- Неправильно обрали техніку миття.
- Користувалися непридатними інструментами.
- Застосували мийні засоби, які важко змиваються.
Обрати одну з послуг автомийки чи мити самостійно?

Де й як мити автомобіль, обирають, зважаючи на те:
- скільки готові заплатити за послуги;
- яким запасом часу володієте;
- наскільки ретельно потрібно вимити;
- якого роду забруднення слід усунути.
Можна вимити машину самостійно, якщо маєте можливості, час і навички. Або обрати:
- безконтактне миття. Проводиться швидко — покрили піною, змили водою з апарата високого тиску. Результат — не найкращий: розводи залишаться, стійкі забруднення повністю не зникнуть;
- контактне. Піну, шампунь для ручного миття нанесуть на попередньо змочений кузов. Вимиють вручну, після використання апарата високого тиску витруть кузов насухо. В руках досвідченого мийника губка й мікрофібра забезпечать прийнятний результат;
- автоматичну — портальну чи тунельну, роботизовану;
- мийку самообслуговування. Щоб нею користуватися, потрібно розбиратися в програмах, уміти правильно проводити операції;
- детейлінг.
Вирішити зробити автодетейлінг?

Різниця з класичною автомийкою полягає в тому, що пропонується ретельно відновити початковий вигляд, а не просто вимити й висушити. Детейлінг кузова включає:
- миття;
- усунення незначних пошкоджень — потертостей ЛФП, невеликих сколів, подряпин;
- делікатне полірування;
- створення захисного покриття. Наносять поліролі, плівки, віск.
Можна відновити початковий вигляд салону, моторного відсіку, ходової частини, колісних дисків, пластикових і хромованих деталей.
Як підібрати мийні засоби й інструменти
Для миття вдома потрібно мати інвентар:
- пару відер;
- портативну мийку високого тиску;
- м’які щітки;
- губки для миття;
- серветки з мікрофібри, штучної замші.
Потрібні також засіб для миття вікон, дистильована вода, компактний садовий обприскувач і набір спеціальних мийних засобів для авто. Дивимось, яка активна речовина в них міститься. Обираємо, зважаючи на те, що потрібно видалити, змити:
- Глину, пісок, сліди мінеральних забруднень — кислотний. Проти масляних плям — марний. Варто застосовувати після використання лужних засобів.
- Бітум, бруд, нафтопродукти, органіку, смоли — лужний.
- Розчинить будь-яке забруднення, перетворить масляну пляму на емульсію, змусить ЛФП блищати, приховає дрібні дефекти, надовго захистить кузов від бруду, пилу — той, що містить поверхнево-активні речовини (ПАР).
Читайте також: Як вибрати сонцезахисні шторки та плівки для скла автомобіля?