Зимова мийка автомобіля: як захистити кузов від реагентів

Влітку помити авто простіше, та й особливої необхідності в цьому не виникає. Взимку справи йдуть інакше. Щороку з настанням морозів і снігопадів в Україні поновлюються суперечки з приводу того, чи потрібне зимове миття автомобіля, чи так вже воно необхідне, навіщо і як його проводити.

Чи потрібно мити авто взимку?

Мийка автомобіля

Влітку машину заганяють на мийку, щоб позбутися пилу і незначних забруднень. Основна причина - не хочеться, щоб автомобіль виглядав неохайно, непрезентабельно. З настанням зими міркування щодо підтримки чистоти, зовнішньої привабливості різко відходять на задній план. Вони змінюються куди більш практичними, утилітарними.

Подобається це комусь із автомобілістів чи ні, але мийка автомобіля взимку стає життєво необхідною. Викликано це, насамперед, тією обставиною, що комунальні служби визнають головним засобом очищення доріг від снігу та льоду посипання реагентами, що містять сіль. Через що корозія, загрозлива для металевих компонентів автомобіля, стає у багато разів небезпечнішою - електрохімічною. Процес іржавіння протікає бурхливо, швидко. Тому доводиться частіше омивати поверхні, на які потрапляють агресивні хімреагенти.

В іншому випадку:

  • тьмяніють хромовані елементи;
  • зношуються пластикові обважування;
  • корозія поширюється всюди, де немає оцинковки або іншого захисного покриття. Першими жертвами стають кузов, підвіска і рульове управління.

Тому миття автомобіля взимку має розглядатися як абсолютно необхідний захисний захід.

Як правильно мити машину в мороз

Найнадійніше заїхати на мийку, де фахівці займуться автомобілем у закритому й опалювальному боксі. За таких умов допускається мити авто, коли температура падає ледь не до -20°С. Щоправда, розпочинати процедуру варто не одразу, потрібно дати автомобілю, щоб підготуватися до неї, щонайменше чверть години. І стільки ж - після завершення. Інакше зіпсуєте лакофарбове покриття кузова, інші компоненти. Щодо температури води всі поради з миття авто взимку сходяться на тому, що вона має бути теплою, а не гарячою, не більше 40°С. Попадання гарячої води на холодні лакофарбові покриття може призвести до того, що вони почнуть розтріскуватися.

Користуватися послугами відкритої мийки (або мити самостійно) не рекомендують, якщо температура підійшла до -10°С.

Що відрізняє процедуру зимової мийки авто від літньої:

  • прогрійте двигун і не глушіть його;
  • обігрівайте салон по максимуму. Теплі повітряні потоки мають запобігти обмерзанню скла;
  • ретельно очищайте місця, найбільш схильні до забруднення агресивними хімреагентами (днище, колісні арки, пороги);
  • просушіть кузов, ущільнювачі, замки теплим повітрям. Для більшої надійності обробіть личинки замків WD-40.

Проводьте зимову мийку самостійно, не поспішайте, щоб не нашкодити автомобілю через поспіх.

Використання захисних покриттів

Антикорозійна обробка днища

Не мийкою єдиною створюється взимку надійний захист кузова від реагентів. Для цього варто використовувати різноманітні захисні покриття:

  • антикор застосовують, щоб захистити днище кузова і приховані порожнини;
  • рідкий поліроль наносять після миття, протирають вологою серветкою. Створена таким чином плівка протримається до трьох місяців;
  • віск потрібно наносити на суху поверхню, ретельно полірувати її, щоб покриття поширилося рівномірно, без пропусків. Захисний ефект забезпечуєте не менше, ніж на півроку;
  • керамічне покриття (кварцове) - особливо надійне і довговічне;
  • антигравійну вінілову плівку чомусь застосовують, як правило, влітку. Хоча вона в холодну пору виявляється значно потрібнішою.

Захисні покриття варто розглядати як один із трьох компонентів, що дозволяють оберігати автомобіль взимку. Застосовуйте їх, не забувайте при цьому про мийку та елементарний фізичний захист кузова, на кшталт бризковиків.

Догляд за склом і фарами

Догляд за склом

У пошуках рішень, як захистити авто від реагентів взимку, важливо не забувати про фари і скло. Заодно потрібно подбати про те, щоб вони не зазнали шкоди через:

  • температурних перепадів;
  • забруднення;
  • обмерзання;
  • надмірного старання під час чищення;
  • застосування автохімії під час миття;
  • неправильного вибору омивача скла.

Регулярно очищайте фари за допомогою побутового очищувача і мікрофібри. Захистіть їх спеціальними покриттями - керамічним, плівкою (поліуретановою або вініловою), поліролем для фар.

Скло авто буде легше зберегти, якщо:

Зима в Україні - суворий час для автомобілів. Тому їм потрібні часте миття, ретельний догляд і захисні покриття.

Читайте також: Найкраще масло та рідини для зимової експлуатації