Фаркоп це — тягово-зчіпний пристрій (ТЗП), призначений для буксирування причепів, автобудинків або використовується, як вело кріплення. Являє собою міцну металеву конструкцію, яка монтується ззаду до кузова автомобіля. На кульово-шарнірному з'єднанні кріпиться дишло причепа, що дає змогу буксирувати вантаж. Якщо пристрій передбачає знімний гак, то замість кулі можна встановлювати додаткову платформу.
Щоб фаркоп виконував усі покладені на нього функції, був надійним, безпечним і гармонійно вписувався в конструкцію транспортного засобу, слід знати нюанси підбору, тонкощі установки, а також вибрати якісного виробника.
Купити фаркоп в Україні
На ринку додаткового обладнання існує багато пропозицій придбати ТЗП для будь-якого авто. Однак перш ніж купити фаркоп на машину, слід з'ясувати з чого, як зроблено пристрій, чи є гарантія його надійності.
Онлайн-магазин TAKAR займається продажем тягово-зчіпних пристроїв з матеріалів високої якості та з урахуванням особливостей автомобіля. Крім такого пристосування в асортименті є захист двигуна, проставки та інші автозапчастини. У нас можна знайти широкий вибір типів фаркопів під конкретну модель авто і свої потреби.
Вартість фаркопа в наші дні
Фактична вартість ТЗП залежить від безлічі факторів, серед яких не тільки валютний курс, а й:
- якість матеріалу;
- варіант виконання;
- спосіб кріплення;
- функціональність;
- допустиме навантаження.
Тому на фаркоп ціна в підсумку вийде співмірною з очікуваним результатом. Якщо ви хочете, щоб вона була мінімальною, - слід заздалегідь визначитися з усіма технічними нюансами, покладеними завданнями і можливостями використання.
Купівля фаркопа для легкового автомобіля
Щоб зробити правильну покупку, важливо врахувати не тільки марку і модель автомобіля, а й техніко-експлуатаційні характеристики обладнання. Задній фаркоп класифікується за:
- типом конструкції;
- принципом монтажу;
- методом виготовлення гака;
- вантажопідйомністю.
На легковому автомобілі, згідно з навантажувальною вагою причепа, необхідно використовувати тягово-зчіпний пристрій, який може витримувати від 750 кг до 2 тонн. На позашляховиках і мінівенах використовуються ТЗП з вантажопідйомністю 2 - 2,5 т. Крім ваги вантажу, що перевозиться, особливу увагу варто приділити саме типу конструкції.
Залежно від кількості елементів пристрою, типу кріплення гака, є два види ТЗП: європейський і американський. Обидва монтуються на будь-який автомобіль, але відрізняються функціональними можливостями. Класифікацією конструкції передбачається:
- фіксований зварний;
- прикручуваний;
- под американский квадрат;
- фланцевий.
Для легковика найпрактичнішим є знімний фаркоп. Встановлюється він на різьбове кріплення і ховається за заднім бампером. У більшості моделей є можливість за непотрібністю демонтувати гак зі зчіпною кулею. Що значно спрощує експлуатацію та догляд за механізмом.
Така перевага знімних (C, B, E) і умовно-знімних (A, F, G) типів гаків дає змогу не піддавати впливу води і дорожніх реагентів, а також убезпечить від дорожньо-транспортних пригод. Оскільки під час їзди на авто з фаркопом без причепа, є ризик випадково зачепити транспортний засіб, що знаходився поруч.
Де купити надійний фаркоп на авто
В інтернет-магазині Takar ми пропонуємо купити фаркоп від виробника з інструкцією з установки. Всі тягово-зчіпні конструкції виготовлені за індивідуальними лекалами моделі легкового авто. Autoprostavka робить ТЗП з міцного металу, що забезпечує надійність і довговічність конструкції, незважаючи на великі постійні навантаження в процесі експлуатації. Також механізми цієї компанії проходять спеціальні випробування на втомну міцність.
Правило експлуатації та догляду за фаркопом
Мало просто купити фаркоп у надійного виробника. Будь-який виріб, яким би якісним він не був, потребує догляду, щоб продовжити термін його експлуатації. Незважаючи на те, що це металева конструкція, вона підлягає зносу.
Під час регулярної експлуатації, під впливом навантаження, внаслідок втоми металу і корозії, можуть руйнуватися зварні шви. Автовласник зобов'язаний регулярно стежити за станом болтових з'єднань, цілісністю механізму і надійністю кріплення.
Заходи з догляду за ТЗП включають в себе:
- змащування кулі фаркопа від зносу і корозії (також рекомендується додаткове використання захисного ковпачка);
- підтяжку всіх різьбових з'єднань кожні 1000 км;
- стежити за станом покриття рами;
- контакти розетки ТСУ раз на рік обробляти електроізоляційним мастилом