Коли з'явилися помітні ознаки зносу амортизаційних стійок, зволікати небажано, потрібно міняти. Безпека коштує дорожче. Можна знову поставити оригінальні, які рекомендує виробник. Або підшукати альтернативу. Хочете кращий варіант, що підходить для доріг України, варто заглянути в рейтинг амортизаторів.
Що поставляють на ринок фірми-виробники амортизаторів, класифікація
Кількість відомих торгових марок, під якими продають амортизаційні стійки, чимала. До них щорічно додаються куди менш розкручені, майстри кустарних виробництв, відверті фальсифікатори. Щоб розібратися, які амортизатори краще купити для доріг України, варто мати хоча б найзагальніше уявлення про ці деталі. Тоді стане зрозуміліше, чим вони різняться. І що являють собою амортизатори.
За конструкцією
Призначення автомобільного демпфера - гасити коливання, які виникають під час контакту з дорожньою поверхнею. Машина в русі отримує механічні удари, амортизатори переводять їхню енергію в теплову і розсіюють її. Завдяки цьому ми можемо комфортно пересуватися і насолоджуватися безпечним водінням.
Якщо розглядати за кількістю труб, то амортизаційні стійки ділимо на два типи:
- Моно(одно)трубні. В одній частині циліндра поміщають робочу рідину, в іншій - газ. Він перебуває під тиском, тому лагодити амортизатори категорично не рекомендують, небезпечно. У робочій рідині рухається поршень зі штоком і клапанами. Газовий амортизатор (його запатентував Bilstein ще в 1954 році) коштує дорого, зате надійний і довговічний.
- Двотрубні. Їх складають робочий циліндр і резервуар для компенсаційної рідини. Вона заповнює половину порожнини. Циліндр і резервуар розділяє клапан стиснення. Така конструкція різко знижує витрати на виробництво, вартість амортизаторів. Зрозуміло, що менший термін експлуатації, оскільки масло в циліндрі з подвійними стінками швидко нагріється і не скоро охолоне. Така конструкція хороша для ідеальних доріг і спокійного водіння.
За робочим наповнювачем
За цим параметром виділяють три типи амортизаційних стійок:
- Масляні. Двотрубна конструкція викликає появу кавітації. У робочій рідині виникають бульбашки повітря. Чим напруженіше експлуатуєте машину, тим швидше це відбувається. Щоб кавітація не губила амортизатори до терміну, виробники використовують інноваційні технології, на кшталт FoamCell.
- Газові. Якщо масляні розраховані на комфортну їзду, то газові гарантують безпеку водіння на будь-якому дорожньому покритті за будь-яких умов. Жорсткі стійки не підійдуть для шанувальників комфортного пересування.
- Газомасляні. У просторіччі їх також називають газовими. Це вносить плутанину, але всі звикли. На відміну від масляних, у цих амортизаційних стійках в одній із труб замість повітря поміщають газ під тиском. У результаті бачимо, які хороші амортизатори вийшли. Вони розумно поєднують жорсткість і достатню комфортабельність.
Модифікації для позашляховиків
Кросовери все частіше зустрічаються на українських автотрасах. Власники таких машин висувають підвищені вимоги до прохідності та безпеки. Для них представляє особливий інтерес, які амортизатори кращі для України, що задовольнить їхні уподобання. На ринку є такі варіанти стійок для позашляховиків, як:
- регульований однотрубний амортизатор з виносним резервуаром. Їх з'єднує гумовий шланг. Диск амортизатора дозволяє виставити положення поршня так, щоб пристосуватися до особливостей дорожнього покриття, манери водіння;
- обвідний (байпас). Чудово відводить тепло, дозволяє виставляти регулювання, як захочете, щоб ганяти вдосталь по пересіченій місцевості;
- койловер. З'єднали в єдине ціле амортизатор і спіральну пружину. Компактний, можна налаштовувати переднатягнення пружин.
Розглянемо ТОП виробників амортизаторів
Попит на амортизаційні стійки у світі стабільно зростає. Аналітики малюють абсолютно райдужні перспективи для компаній-виробників, які вже представлені на цьому ринку. Приваблюють безсумнівні прибутки такого бізнесу і нових гравців. Якщо подивитися рейтинг стійок амортизаторів за досить тривалий період, то побачимо, що картина змінюється. Деякі бренди відходять у тінь, на зміну їм виходять нові виробники.
Представляємо десятку компаній, які вже зарекомендували себе на українському ринку. Їхня продукція гарантовано підходить для доріг України, вона пройшла перевірку практикою. Вам належить самим вирішувати, якої фірми амортизатори вибрати, як знайти оптимальне співвідношення між власними уподобаннями, ціною і якістю.
Наш вибір для доріг України
У кращу десятку включаємо продукцію з різних цінових сегментів:
- Bilstein. Давній лідер ринку пропонує інноваційні технології та високу якість у широкому модельному ряду. Коштує дорого.
- Kayaba. Компанія починала в 1919 році і доросла до найбільшого гравця на світовому ринку. Постачає різні серії амортизаторів, щоб задовольнити потреби всіх автолюбителів - AGX, Exel-G, Gas-a-Just, MonoMax, Premium, Ultra SR.
- Sachs. Серія Super Touring підходить для заміни оригіналу, Advantage обирають шанувальники динамічного стилю водіння.
- Mando. Компанія з Південної Кореї поставляє запчастини для таких відомих фірм, як Chevrolet, Hyundai і KIA.
- TRW. Німецька якість за оптимальної вартості.
- Monroe. Тільки стандартні амортизатори, порівнянні за якістю з німецькими, але помітно дешевші. Відмінний вибір для їзди по місту.
- Magnum technology. Польська торгова марка для бюджетного варіанту.
- SATO tech. Британець з демократичною ціною призначається замінити оригінали.
- Rider. Угорська фірма з офіційним представництвом в Україні. Її амортизатори недорогі, прекрасно служать на немолодих авто німецького виробництва.
- PROFIT. Чеська компанія поставляє амортизаційні стійки, які відносять до бюджетних. Гарантовано витримають два роки. Якщо їздити по місту, відмінностей від дорогих аналогів не відчуєте.
Як вибрати найкращі амортизатори для своєї машини
Переглянули різні варіанти, час визначитися, які стійки краще брати для доріг України. Що важливо брати до уваги:
- якої манери водіння дотримуєтеся. Якщо ви звикли водити спокійно, їздите пристойними дорогами, то можна обмежитися масляними амортизаторами;
- які параметри оригінальних стійок. Можна залишатися в руслі цих вимог або підшукати кращий варіант - від іншого виробника, з іншим типом амортизаторів;
- з якими нюансами пов'язана заміна. Керованість вашої машини різко постраждає, якщо поставите передні і задні стійки з відмінними характеристиками, параметрами експлуатації. Нагадаємо, що передні належить міняти парою, не по одному.
Кожна людина - індивідуальність, у кожного автомобіліста - свої переваги, звички, особлива сукупність навичок. Найпростіший спосіб не помилитися у виборі: користуйтеся послугами перевіреного продавця. Вам допоможуть визначитися, знайти такий варіант, що входить в топ амортизаторів і відповідає вашим індивідуальним перевагам.