Наскільки комфортно і безпечно їздити на автомобілі, багато в чому визначають його амортизатори. Щоб вони служили довше, чудово виконували демпфірування, потрібно своєчасно обслуговувати ці деталі. Один з основних елементів амортизаційних стійок - це робоча рідина. Важливо, яке масло заливати в амортизатор і як часто міняти його.
Чому потрібно вчасно поміняти масло в амортизаторах

Якісна амортизаційна рідина забезпечить необхідну плавність ходу для вашого авто. Воно належним чином відгукнеться на сигнали управління навіть у ситуаціях, наближених до екстриму. Збереже прекрасну стійкість на трасі з частими різкими поворотами.
Тому важливо вирішити, яку оливу заливати в амортизатори, і вчасно зробити це.
Що може статися, якщо знехтувати своєчасною заміною амортизаційної рідини? Застаріле мастило в амортизаційних стійках втратить спочатку задані характеристики. Демпфер перестане як слід гасити коливання, які постійно виникають при контакті транспортного засобу з поверхнею дороги. Заощадивши на заміні оливи, доведеться куди більше витратити на передчасну заміну амортизаторів. Це в кращому випадку. Адже процес руйнування швидко пошириться на пов'язані з ним елементи, на кшталт підшипників, маточин. Головне, що ви піддаєте абсолютно необґрунтованому ризику і себе, і інших учасників дорожнього руху.
Як підібрати масло
Не так просто визначитися, яке масло заливати в амортизатори. Для кожного регіону пропонуються певні коефіцієнти в'язкості амортизаційної рідини. Також потрібно врахувати:
- якої манери водіння дотримуєтеся;
- якій жорсткості амортизаторів віддаєте перевагу;
- якими дорогами, здебільшого, пролягають ваші маршрути, з гарним покриттям або з частими ямами та вибоїнами.
В'язке чи рідке?
Масло рідкої консистенції заливають:
- для більшої маневреності, оскільки демпфер швидше відгукнеться на реакцію водія;
- для кращого зчеплення з дорожньою поверхнею. Керованість авто зросте, коли ви розганяєтеся або гальмуєте;
- для надійнішого захисту авто від ударів, навантажень, які виникають під час їзди нерівними дорогами.
Їздите за містом, по бездоріжжю - надійніше заливати масло рідкої консистенції. Очевидний недолік такого рішення відчуєте при різких поворотах на швидкості. Стійкість машини помітно знижується.
Логічно, що вибір на користь густих олив очевидний, якщо доведеться їздити хорошими дорогами. Переваги також проявляються в тому, що:
- амортизатору забезпечено надійніший захист;
- повороти навіть на великій швидкості проходите, не втрачаючи стійкості.
Число, яке позначає коефіцієнт (клас) в'язкості оливи для амортизаторів, вказують на упаковці перед літерою W. Що воно вище, то амортизаційна рідина густіша. Що стосується індексу в'язкості оливи, то чим вищий індекс, тим менше вона залежить від температури. Враховуйте це, щоб підібрати найкраще масло для амортизаторів вашої машини.
Не варто заливати в амортизатори рідину з агресивними присадками. Це вбереже від роз'їдання гумові ущільнювачі. Якщо довелося скористатися відпрацьованою оливою, злитою з коробки передач, то такий захід має бути виключно тимчасовим.
Надійніше користуватися оригінальними оливами для амортизаторів - МГП-12, ГРЖ-12 або найбільш затребуваним - ATF.
Яке масло слід заливати в амортизатор мотоцикла
Коли байк провів всю зиму в гаражі, то навесні знадобиться замінити амортизаційну рідину. Як часто виконувати цю процедуру, залежить від того:
- якими дорогами зазвичай прокладаєте маршрут;
- які технічні характеристики мотоцикла;
- наскільки інтенсивно ви його експлуатуєте.
Стандартна рекомендація: міняйте, якщо проїхали 10 000-15 000 км. Вибір оливи визначає конфігурація. Для туристичної комплектації підійде 10W, для спортивної - 2,5W, для ендуро - що-небудь із серії Off Road.
Яку оливу слід заливати в амортизатори rc
Освоювати, як утримувати на трасі радіокерований автомобіль, доводиться досвідченим шляхом. Як і підбирати для нього оптимально відповідну оливу. Щоб підібрати потрібну в'язкість, враховуємо:
- що рекомендує виробник;
- скільки важить ваша rc;
- як відрегулювали підвіску;
- на якій місцевості, трасі будете керувати моделлю;
- який у вас досвід;
- яку обрали манеру водіння радіокерованої моделі.
В'язкість силіконових олив буває високою (від 500 одиниць), середньою (від 100) і невеликою (до 100).
Скільки масла потрібно заливати
Просте запитання і знайти відповідь на нього шляхом проб і помилок нескладно. Але це не той випадок, коли варто безоглядно експериментувати. Виявляється, щоб точно визначити порівняно невеликий об'єм амортизаційної рідини, який потрібно залити, потрібно провести точні вимірювання та розрахунки.
Для проведення розрахунків знадобиться виміряти:
- діаметр і хід штока. Друга з цих величин визначається за тим, наскільки шток висувається з корпусу амортизатора;
- діаметр розширювального амортизаційного бачка (внутрішній). У такий спосіб ми дізнаємося, чому дорівнює діаметр внутрішнього поплавкового поршня IPF;
- площі штока і поршня;
- величину ходу і глибину залягання поршня IPF.
Коли всі необхідні значення отримано, можна приступати до розрахунків. Їх характеризують, як зовсім нескладні. Таким шляхом йдуть виробники, щоб повідомити споживачеві, який обсяг амортизаційної рідини слід заливати.
Прийнято вважати, що для заливки амортизатора без антипробою не потрібно особливої точності, скільки відміряти масла. Але це не зовсім так. Якщо перестаратися, то може злетіти кришка розширювального бачка. Якщо багато недолити, то занадто глибоко заляже поршень IPF. Про це просигналізує характерний глухий стукіт, що йде від амортизаційної стійки.
Демпфери з антипробоєм більш примхливі щодо того, наскільки скрупульозно ви відміряли кількість амортизаційної рідини, що заливається. Недоллєте - не стане спрацьовувати антипробій, переллєте - демпферний елемент і зовсім прийде в непридатність. Тому доводиться заливати масло ретельно, скрупульозно виконувати рекомендації. Як правило, верхня межа для заливки амортизаційної рідини не перевищує 250 мл. Для низки моделей вона істотно нижча - всього до 100 мл.
Залити самому чи довірити профі?

Коли стало, яке масло заливають в амортизатори вашої машини і в якому обсязі, на порядку денному виникає наступне питання: заїхати на СТО або замінити самостійно? Вдалися до послуг професіоналів - отримуєте певні гарантії якісного виконання роботи, економите особистий час.
Для багатьох автолюбителів заміна масла в амортизаторах - рутинна операція. Просто не забувайте про важливі нюанси. Спочатку наливаємо до рівня, де починається різьба штока. Просунули шток, витіснили повітря, долили, скільки потрібно. Стійки не завадить прокачати. Ковпачок закрутіть повністю після того, як втиснули шток.
Зробили все, як треба, наступного разу масло в амортизаторах поміняєте через 20 000-40 000 км.
Читайте також: Алюмінієві або поліуретанові проставки: плюси і мінуси