Основні несправності гальмівної системи - як їх уникнути?

Часто, коли ми говоримо про системи автомобіля, ми розуміємо, що робота кожної з них дуже важлива для хорошого стану машини, але коли ми говоримо про гальмівну систему, то маємо сказати, що вона надважлива. Саме тому пропонуємо Вам завітати в онлайн магазин Takar, в якому продаються запчастини на всі випадки життя, до різних систем автомобіля, наприклад опора амортизатора. Несправності гальмівної системи це не ті поломки, які можуть почекати, адже від неї залежить рух та безпека на дорозі. Давайте розглянемо можливі несправності та дізнаємося про шляхи вирішення проблем. Основні поломки:

  1. Погана ефективність гальмування;
  2. Заклинювання поршнів у колісних циліндрах;
  3. Знос накладок гальмівних колодок;
  4. Перегрів гальмівних механізмів;
  5. Втрата герметичності одного з контурів (такий процес викликає провал педалі гальма);
  6. Застосування колодок з невідповідними накладками;
  7. Неправильне регулювання приводу регулятора тиску.

І так, чому може бути менш ефективне гальмування?

Зазвичай таке явище виникає внаслідок заклинювання поршнів у циліндрах одного з контурів, а також через ослаблення болтів кріплення напрямної колодки до поворотного кулака, потрапляння на них гальмівної рідини та зазмащування колодок. Буває так, що на поверхні колодок утворилася кірка з льоду або солей, або самі колодки просто намокли, або ж не працює один із контурів гальмівної системи, при цьому низька педаль і ефективність гальмування невелика.

У гальмівній системі часом так відбувається, що гальмівна рідина з часом вбирає вологу. Такий процес називають гігроскопічністю. Усього лише за кілька років гальмівна рідина здатна розбавлятися водою із зовнішнього простору на 3-4% свого об'єму. При 140-160 градусах вона вже починає кипіти замість належних 230°C. Для рідини, яка працює в розпечених гальмівних механізмах, це призводить до фатального - локальне кипіння утворює бульбашки повітря, відбувається провал педалі та повна втрата гальм. Також проникнувши в гальмівну рідину волога викликає корозію металевих частин системи (циліндрів, трубок, поршнів). Це також дуже небезпечно. Напевно Ви запитаєте а як видалити вологу з гальмівної системи?

Врахуйте те, що гальмівна рідина вбирає вологу постійно і навіть тоді, коли машина не на ходу. А тому гальмівну рідину варто міняти кожні 2 роки з прокачуванням гальмівної системи. Постарайтеся тримати гальмівну систему герметично і забезпечте відсутність повітря, яке на відміну від рідини, легко стискається. Про ознаки повітря в гальмівній системі, а також про витік повітря з гальмівної системи Вам буде сигналізувати контрольна лампа на приладовій панелі, вона буде світитися. Витік повітря з гальмівної системи провокує ненормальну роботу гальм.

Про низький рівень гальмівної рідини (а отже, і про можливий витік) повідомить контрольна лампа на приладовій панелі.

Найкраща профілактика витоку гальмівної рідини - це регулярний огляд гальмівних механізмів. На головному і робочих гальмівних циліндрах не повинно бути натяків на вологу, а на гальмівних шлангах - пошкоджень і тріщин. Тож перед тим, як вирушити в дорогу погляньте на внутрішній бік коліс, якщо там є краплі або калюжі негайно перевіряйте рівень гальмівної рідини в бачку.

Слід сказати, що рівень гальмівної рідини впливає на роботу гальмівних шлангів. Шланги зазнають серйозних навантажень, оскільки безперервно перебувають під високим тиском, а витік гальмівної рідини є однією з головних ознак їхньої несправності. Дуже важливо, щоб вони зберігали свою еластичність і гнучкість. За необхідності, як і будь-які інші автозапчастини, гальмівні шланги потребують заміни. Якщо Ви спостерігаєте запотівання шланга, деформацію, витік гальмівної рідини, розгерметизацію шланга або його елементів поспішіть замінити гальмівний шланг.

Періодичних перевірок також потребують супорти. У рухомих деталях супорта часто виникає закисання і заклинювання, особливо за відсутності регулярного обслуговування. Причини прості: бруд, волога і корозія. Супорт із заклиненим напрямним пальцем або поршнем перестає нормально працювати, а це зі свого боку збільшує гальмівний шлях і провокує відведення машини в бік. Тому, якщо Ви запитуєте, чи можна їздити із заклиненим супортом? Відповідь однозначна - ні. Для Вашої безпеки і пасажирів не варто їздити, якщо Ви помітили найменші ознаки несправності гальмівної системи (шум під час руху, горіння запаху, перегрів колісного диска).


Зверніть увагу на несправності гальмівних колодок.

Ці деталі безпосередньо відповідають за гальмування. Робочий ресурс колодок залежить як від характеристик машини, так і від манери їзди. Тому виробники радять проводити контрольний огляд гальм кожні 15 тисяч кілометрів, перевіряючи також і товщину гальмівних накладок. Коли товщина колодок 2 мм, це вже вважається критичним і авто не рекомендовано до використання, так як небезпечно для життя. 

tormoznaya-sistemy

Є певні вимоги до дисків: рівномірність зносу, відсутність буртів і вироблення, тріщин і відколів, викривлення і биття, мінімальна товщина. Більшість пунктів також стосуються і гальмівних барабанів.
Ще однією несправністю гальмівної системи вважають неефективне стоянкове гальмо.
Якщо при затягнутому стоянковому гальмі машина все одно трохи котиться під ухил, скоріше за все потрібно просто відрегулювати стоянкове гальмо. Можливо заклинило троси в оболонках. При порушенні функції стоянкового механізму може знижуватися ефективність роботи і основної гальмівної системи.

А якщо водій помітив тріск і вібрації під час гальмування? Почнемо з того, що зазвичай таке трапляється зі старими автомобілями. Причиною може бути биття колісної маточини і гальмівних дисків, люфти колісних підшипників, овальність гальмівного барабана, підклинювання супортів або робочих циліндрів. Також вібрації під час гальмування можуть бути викликані тим, що накладка гальмівної колодки відшарувалася від основи, ослабла або зламалася стяжна пружина барабанних гальм.

tormoznaya-sistemy_2

Однією з проблем гальмівної системи є перегрів гальм. Якщо ви чуєте запах гару можете перевірити систему на перегрів. Несправності гальм у такому разі очевидні. Причиною перегріву може бути як надмірно активна їзда з постійним гальмуванням, так і затягнуте стоянкове гальмо.
Часто водії звертаються на СТО з проблемою "гальмівна система несправності". Щоб не доходило до таких крайніх випадків частіше проводьте технічний огляд машини.
Найкраща гальмівна система у Вашого авто буде тоді, коли Ви вчасно будете виявляти найменшу поломку і налагоджувати роботу її складових.


А як перевірити гальма на машині?

Для початку натисніть на педаль гальма кілька разів і прислухайтеся до звуку, який видає гальмівна система. Якщо звук глухий, то це може означати, що гальмівні колодки зношені або неправильно встановлені.
Більш точну перевірку гальмівної системи можна провести за допомогою діагностичного стенду. Така можливість є в багатьох сучасних автомобілях. Діагностичний пристрій під'єднується до бортового комп'ютера і після перевірки видає інформацію про наявні проблеми, зокрема виявляється несправність гальмівної системи.
Отже, ми дійшли висновку, що всі складові гальмівної системи важливі та потребують ретельної регулярної перевірки. Усі можливі несправності гальмівної системи блокуватимуть рух, а в гіршому випадку призведуть до аварії. Тож забезпечуйте своєму авто якісне обслуговування та оснастіть його відповідними новими запчастинами за допомогою онлайн магазину Такар! Легкої їзди!

Читайте також: Основні несправності гальмівної системи - як їх уникнути?