В Україні в холодну пору року трапляється всяке: снігопади і різкі скачки температури, відлиги та ожеледиця. Часто доводиться чути скарги автомобілістів, що машина погано заводиться взимку, доводиться довго прогрівати двигун. Спробуємо виділити основні причини, чому так відбувається.
Проблеми з акумулятором

Що нижче опускається стовпчик термометра, то меншою стає ємність акумуляторної батареї. Як наслідок, струм холодного пуску в АКБ також знижує величину. Накопиченої акумуляторної батареї енергії виявляється недостатньо, щоб колінвал почав провертатися від стартера. Це поширена причина, чому машина не заводиться на морозі.
Про те, що розрядився акумулятор, сигналізують клацання стартера. Або ж він видає сильно змінені звуки замість звичних. Як вирішити проблему «сівшої» АКБ:
- зняти і зарядити, якщо дозволяє час;
- скористатися допомогою інших водіїв і «прикурити»;
- запустити від пуско-зарядного пристрою.
Щоб акумулятор не розряджався даремно, відключайте в авто на час тривалих стоянок системи, які споживають енергію.
Низька якість палива
Іноді настання зими застає автомобілістів в Україні зненацька. Ще вчора було досить тепло, у баку заливали літнє пальне. А вранці вдарив мороз. Особливо чутливо реагують на такі катаклізми дизельні двигуни. Конденсат у паливному баку присутній завжди, що полегшує замерзання дизпалива. Паливний насос не може прокачувати, паливний фільтр постраждає першим.
До настання зимового сезону в Україні готуватися потрібно заздалегідь. Якщо вже трапилися неприємності через пальне невідповідної якості, швидше відбуксируйте авто туди, де тепліше або одразу до автосервісу, або на мийку. Запустили двигун, застосуйте антигель, щоб швидше звільнити бак від залишків некондиційного палива.
Зношені свічки запалювання

Нерідко проблеми із запуском авто взимку, коли стартер запрацював, викликає стан свічок запалювання:
- Відслужили своє і реанімації не підлягають.
- Виявилися залитими після того, як кілька разів поспіль запускали силовий агрегат. Зняли, потримали, паливо випарувалося, вкрутили, можна впевнено запускати двигун.
- Покрилися щільним шаром нагару чорного кольору. Іскра через це не проходить, холодний пуск не спрацьовує. Нагар усунути нескладно. Важливо з'ясувати, чому він з'явився. Як правило, це відбувається тому, що повітряно-паливна суміш не настільки якісна, як слід.
Стан свічок запалювання взимку потрібно контролювати постійно, інакше доведеться втрачати більше часу на запуск двигуна.
Проблеми з паливною системою
Підозрюєте, що неполадки саме в ній, запустіть двигун у тихому місці. Почули, як тихенько дзижчить бензонасос - турбуватися нема про що. В іншому разі доведеться:
- визначати, де в елементах паливної системи криється причина несправності. Вона може бути в запобіжниках, реле, паливному насосі, паливних фільтрах, паливних магістралях;
- перевіряти, яким чином могло потрапити в паливну систему повітря. Необхідність такої перевірки виникає, якщо виявилася на холостому ходу нестабільність обертів, а інші причини вже виключили;
- промивати забруднені паливні форсунки, дросельну заслінку.
Замерзання рідин і масел

Для зимового сезону автомобілісти в Україні підбирають відповідні технічні рідини. Не потурбувалися цим:
- замерзлий літній склоомивач ускладнить, а то й унеможливить огляд. Потрібно заливати незамерзаючу «омивайку»;
- автомобіль не заводиться на холоді, бо не замінили вчасно на малов'язку оливу - моторну, трансмісійну;
- виникають проблеми через несвоєчасну заміну антифризу, масла гідропідсилювача керма. Щоб вони замерзли, температура має опуститися принаймні до -25°С. Але якість технічних рідин, що погіршилася, може спровокувати несправності взимку і за більш високих температур.
Поміняти технічні рідини напередодні зимового сезону нескладно, а відтягувати заміну - небезпечно.
Низька температура навколишнього середовища
Виробники адаптують автомобілі для продажу на певних ринках. Інакше погодні умови можуть зробити їх експлуатацію проблематичною. Якщо не зовсім неможливою. Тут частково криються причини поганого запуску авто взимку. Не секрет, що деякі старі автомобілі надходять в Україну, хоча їх від початку не підготували до використання в умовах зимового сезону.
Запобігти такій проблемі порівняно нескладно, а ось справлятися з нею затратно. Особливого клопоту завдають протягом зимового сезону вживані дизельні авто.
Системні помилки в бортовій електроніці

Що сучасніша модель опинилася в розпорядженні автомобіліста, то вища ймовірність, що її до межі наситили розумною електронікою. Після кількох років експлуатації бортова електроніка починає збоїти інтенсивніше. Взимку це відбувається частіше, тому що:
- на плати потрапляє волога, через що доріжки окислюються, відшаровуються;
- потрапляння вологи викликає замикання;
- вібрації призводять до відходу елементів;
- пошкоджується ізоляція проводів;
- падає/підвищується напруга в бортовій мережі, якщо несправний генератор.
Читайте також: Заміна дискових гальмівних колодок