Як підготувати автомобіль до весняних перепадів температур

Рано чи пізно зима в Україні, м'яка чи сувора, закінчується. Тане сніг, з доріг прибирають залишки хімреагентів, які застосовували взимку. Це означає, що назріла підготовка авто до весни. Пора перевірити, якої шкоди завдали поїздки ожеледицею та сніговими заметами. Приготувати автомобіль до прийдешнього різкого підвищення температур.

Перевірка системи охолодження

Як би старанно не захищали підкапотний простір, за зиму в ньому все одно накопичаться забруднення. Попадання снігу, агресивних хімреагентів, якими посипали дороги, на пластикові та гумові деталі завдає їм чималої шкоди. Патрубки, хомути, шланги втрачають еластичність, покриваються тріщинами, лопаються. Доводиться міняти їх раніше відведеного терміну. Навесні перепади температур для автомобіля становлять особливу небезпеку. Шланг, який, як передбачалося, ще зможе послужити, з настанням весняного тепла може не впоратися зі збільшеним тиском у системі охолодження.

Варто:

  • приділити увагу розширювальному бачку. Дивимося на рівень антифризу, оглядаємо всі з'єднання, перевіряємо клапан;
  • не рідше, ніж раз на два роки очищати радіатор;
  • почистити теплообмінники, наявні в інших вузлах (АКПП, варіаторі).

Збираєтеся замінити охолоджувальну рідину, заодно проведіть промивку. Це допоможе краще підготувати систему охолодження до примх весняної погоди.

Заміна зимових рідин

Заміна зимових рідин

Зима минає, пора подумати, як підготувати машину до перепадів температур, які неминуче трапляються навесні. Вона в Україні нерідко затягується, стовпчик термометра то злітає мало не до літніх позначок, то різко падає. Якщо чергове ТО припадає якраз на весну, то прийнято проводити планову заміну робочих рідин.

Поки ТО не передбачається, приділяємо увагу рівням, на яких знаходяться:

Виявили, що рівень рідин опустився до неприйнятної позначки, з'ясуйте, чому це могло статися. Ймовірно, відбувається витік, який слід усунути.

Огляд кузова після зими

Щоб розібратися, якої шкоди завдала зима, потрібно заїхати на мийку. Рекомендується робити це тоді, коли дороги вже очистилися від хімреагентів, що застосовувалися взимку для боротьби з ожеледицею і засніженістю. Необхідне обслуговування авто навесні включає такі заходи:

  • очищаємо кузов і днище, колісні арки і пильовики;
  • обробляємо парою багажник і салон. Туди взимку разом зі снігом могли потрапити хімреагенти;
  • оглядаємо лакофарбове покриття кузова, відшукуємо на ньому подряпини, відколи, сліди корозії, потертості, потьмяніння. Після чого усуваємо проблеми за допомогою поліроля або комплексно проводимо детейлінг. На попередньому етапі поверхні миють, знежирюють. Після чого усувають дрібні дефекти ЛФП, полірують, наносять захисне покриття;
  • поліруємо помутнілі фари. Захисне покриття для фар дозволить зберігати їх експлуатаційні характеристики довше.
Полірування фар

Ушкодження кузова, що трапилися взимку, важливо виявити раніше. Інакше поширення корозії завдасть йому чималої шкоди.

Догляд за колесами і шинами

Перехід на літню гуму для автомобіліста зі стажем - рутинний захід. Поспішати із заміною не варто. Дочекайтеся, коли припиняться нічні заморозки, а денні температури впевнено піднімуться вище 5°С. Підготовка автомобіля до весни і холоду передбачає, що потрібно:

  1. Оглянути, в якому стані перебувають літні шини. Вони мають бути чистими, без слідів паливно-мастильних матеріалів, дрібних розтріскувань поверхні. Не надто зношеними. Глибина протекторів опустилася нижче 1,6 мм - варто поміняти шини.
  2. Змінюючи гуму, оцінити, чи не деформувалися за зиму диски. На литих деформації під час ударних впливів може і не статися. Дефекти можуть проявитися у вигляді тріщин, які не завжди легко виявити при візуальному огляді.
Перевірка шин

Літні шини рекомендують міняти при пробігу в 10 000 - 20 000 км. Враховувати при цьому, що на ведучій осі вони зношуються прискорено. Міняєте шини, не забудьте подивитися на боковини покришок, щоб не сплутати, як вони мають виставлятися щодо напрямку руху.

Готувати автомобіль до весни не так клопітно, як до зими. Просто не забувайте, що до літа ще далеко, перепади температур трапляються серйозні.

Читайте також: Як поміняти барабанні гальмівні колодки